Gminny Dzień Seniora

10 października 2018 r. w Pelplinie odbył się Gminny Dzień Seniora. Wydarzenie miało miejsce na hali sportowej przy Zespole Kształcenia i Wychowania nr 1 w Pelplinie, w której pojawili się seniorzy z całej okolicy. Gminny Dzień Seniora odbył się w ramach programu Grupy Energa „Dynamiczni Seniorzy z Energią”, którego partnerem w tym roku była Grupa LOTOS.

Na uczestników Gminnego Dnia Seniora czekało bardzo dużo atrakcji. W trakcie imprezy goście mogli skorzystać m.in. z bezpłatnych badań EKG, zmierzyć poziom cukru we krwi czy też sprawdzić wskaźnik masy ciała. Ponadto można było wziąć udział w warsztatach „Mistrzowie w pasach” i dowiedzieć się, jak bezpiecznie podróżować samochodem i jak najlepiej przewozić w nim swoje wnuki. Z kolei podczas spotkania ze strażą pożarną seniorzy mogli się dowiedzieć więcej o problemie smogu, a funkcjonariusze policji przypomnieli, jak nie dać się nabrać pukającym do naszych drzwi oszustom.

Bardzo się cieszymy, iż Samorząd Gminy Pelplin po raz kolejny mógł współpracować z Grupą Energa przy realizacji programu „Dynamiczni Seniorzy z Energią”. Mamy nadzieję, że program ten będzie kontynuowany w kolejnych latach, w tym również w Gminie Pelplin.

Tekst: Urząd MiG Pelplin

Fotorelacja:

Foto: MBP Pelplin