Widzi mi się trip

­

26 października 2021 r. w ramach realizacji projektu „Wielki Świat w Bibliotecznym Zaciszu w Pelplinie” w Miejskiej Bibliotece Publicznej obyło się spotkanie z panią Karoliną Jonderko i panią Magdaleną Gorlas. Panie w 2019 roku wzięły udział w rajdzie Mongol Rally jako pierwsza polska drużyna kobieca.

Piękne zdjęcia, interesujące opowiadanie pań sprawiły, że było to naprawdę ciekawe spotkanie. Z wielkim zainteresowaniem słuchaliśmy jak panie pokonywały wszystkie drogi, stepy, góry, pustynie, rzeki i Fiatem Panda zwanym Pandziochą dojechały do Ułan Ude – mety.

Mongol Rally to pomysł na przygodę. Wszyscy startują i kończą rajd w tych samych miejscach (Praga- Ułan Ude), ale miejsca, przez które chcą przejechać zależą od uczestników. Trasa pani Magdy i Karoliny prowadziła przez 15 krajów, prawie 18 000 kilometrów w 6 tygodni.

Spotkanie odbyło się w ramach realizacji projektu „Wielki Świat w Bibliotecznym Zaciszu w Pelplinie” z dofinansowania Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025. Kierunek interwencji 4.1. BLISKO.­