„Amazonia piekielne piękno” – spotkanie z Rafałem Kośnikiem.

indeksW środę 4 marca 2015r.w naszej bibliotece odbyło się spotkanie młodzieży szkolnej z Rafałem Kośnikiem, autorem książki „Amazonia piekielne piękno”.
Rafał Kośnik, starogardzianin w roku 2010 (była to pierwsza wyprawa zakończona przedwcześnie ze względów zdrowotnych) i z początkiem 2014 roku wyjechał do Amazonii, by zmierzyć się z żywiołem największej rzeki świata. Wyprawie tej patronował m.in. Prezydent Miasta.
Od dzieciństwa fascynowała go tajemnicza, egzotyczna i nie do końca zbadana Amazonia. Ciekawił go świat niezliczonych, pięknych gatunków roślin, niezwykle barwnych ryb oraz dzikich zwierząt, a także świat różnych plemion żyjących w izolacji tak jak przed wieloma laty( takich plemion spotkał niewiele).
Chcąc to wszystko poznać wpadł na pomysł, by podążyć śladami Piotra Chmielińskiego, który jako jedyny człowiek na świecie przepłynął całą długość Amazonki(5500km).
Autor w ciekawy sposób omówił i przedstawił na filmach i slajdach przebieg dwóch wypraw rzekami Amazonii. Pokazał uczniom pamiątki przywiezione z tych podróży.
Wyprawa kajakiem i innymi środkami transportu od Pucallpy w Peru aż do jej ujścia była chwilami bardzo niebezpieczna, ale stała się spełnieniem marzeń podróżnika, natomiast efektem tych wypraw jest książka „Amazonia piekielne piękno”.

Fotorelacja