„Trzy godziny” Roslund A., Hellstrom B.

­
Trzy godziny

Czas płynie nieubłaganie, a człowiek może tylko jak najlepiej z niego korzystać. Czy tytułowe trzy godziny, o których mowa w książce napisanej przez Andersa Roslunda i Borge’a Hellstroma to dużo czy mało? Możesz odpowiedzieć: to zależy, co w tym czasie trzeba zrobić? Sięgnij po „Trzy godziny” i dowiedz się, czy okażą się one wystarczające, by ocalić rodzinę.

Zarys fabuły książki „Trzy godziny”

Od pozycji Andersa Roslunda i Borge’a Hellstroma możesz oczekiwać tego, że otrzymasz powieść, która do ostatniej strony będzie Cię trzymać w napięciu i nie raz zaskoczy Cię niespodziewanymi zwrotami akcji. Nie zawiedziesz się!

Akcja powieści osadzona jest w Sztokholmie, gdzie funkcjonuje niewielka kostnica. W sterylnych wnętrzach wszystkie ciała są dokładnie opisane. Pewnego dnia zaskoczeni pracownicy znajdują niezidentyfikowane zwłoki, które pojawiają się właściwie znikąd. Dochodzenie w sprawie prowadzi Ewert Grens, który stara się znaleźć odpowiedzi na piętrzące się wokół tej dziwnej sprawy pytania.

Równolegle względem opisywanych wydarzeń kryminalista Piet Hoffman wyrusza na misję, która ma być jego ostatnią. Chce później porzucić swoje dotychczasowe życie i wrócić do rodziny. Nie zdaje sobie jednak sprawy z tego, że w jego brutalny świat wkraczają bezwiednie jego najbliżsi – Zofia z dwójką synów prowadzi nierówną walkę, w której ceną jest ich życie. Czy zdołają przeżyć, przynajmniej do powrotu Pieta?

Dwie sprawy, trzy godziny na ocalenie rodziny

To jasne, że tytuł książki – „Trzy godziny” – odnosi się do czasu, w którym Pieta Hoffman podejmie morderczą próbę ocalenia swoich bliskich. Jednak by móc to zrobić, musi rozwikłać zagadkę tego, co właściwie łączy jego ostatnią sprawę, atak na jego bliskich oraz pojawienie się nieznanych zwłok w kostnicy w Sztokholmie. Zaintrygowany? Czy Pieta znajdzie wyjście z sytuacji i uratuję żonę i synów? Dowiedz się tego z tej wyjątkowej książki.

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Źródło opisu i okładki: empik.pl