„Przepaść” Mróz Remigiusz

W Tatrach Zachodnich dochodzi do zaginięcia młodej kobiety z Warszawy. Ostatnim razem widziana była przez turystów w okolicy Trzydniowiańskiego Wierchu, a potem przepadła bez wieści. Był to jej pierwszy wyjazd w góry, miała zamiar spędzić w nich tylko weekend, a w Zakopanem pojawiła się sama – mimo to wedle ustaleń policji szła czerwonym szlakiem w towarzystwie czterech mężczyzn.

Sprawę prowadzi Wiktor Forst, który odtwarza trasę dziewczyny z nadzieją, że odnajdzie ją żywą. Nie trafia na żadne poszlaki, odkrywa jednak w Tatrach coś, co rzuci nowe światło na zbrodnię sprzed lat…

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Przepaść to siódma już powieść Remigiusza Mroza w serii o komisarzu Forście. Cykl zapoczątkowany w 2015r książką Ekspozycja, z każdym kolejnym wydawanym tytułem, stale powiększa grono swoich wiernych fanów. Tym co łączy wszystkie tomy serii są trudne do rozwiązania zagadki kryminalne, śledztwa prowadzone w scenerii Polskich Tatr oraz wyrazista postać głównego bohatera, czyli komisarza Wiktora Forsta. Remigiusz Mróz zdążył już przyzwyczaić swoich czytelników do tego, że połączenie tych trzech  elementów zwiastuje emocjonującą historię od której ciężko będzie się oderwać.

Kim jest Wiktor Forst?

Wiktor Forst jest komisarzem policji, który pracuje nad rozwiązaniem trudnych i nierzadko zaskakujących spraw morderstw. Robi to z bardzo dużym osobistym poświęceniem i jest w tym bardzo skuteczny. Wbrew jednak temu, co mogłoby się wydawać, nie jest on postacią krystaliczną. Zadziorny, uparty, ignorujący wszystkie procedury i szorstki w obyciu, to nadal nie wszystkie cechy komisarza, którymi potrafi zrażać do siebie ludzi. Jednocześnie dystans do ludzi i rzeczywistości pomaga mu w racjonalnym osądzie i dostrzeganiu zależności, których inni nie widzą, co często ma kluczowe znaczenie w prowadzonych przez niego sprawach.

O czym jest książka Przepaść?

Tajemnicze zaginięcie młodej dziewczyny, wciągające śledztwo oraz odkrywanie nowych zaskakujących wątków to elementy fabuły, których spodziewać się możemy po najnowszym kryminale Remigiusza Mroza. Jeśli dodamy do tego charakterystyczne dla cyklu, niespodziewane zwroty i tak dynamicznej akcji oraz odkrywanie skrzętnie skrywanych tajemnic, otrzymamy przepis na doskonały wieczór z książką w ręce.

Jeśli masz ochotę na wyprawę w góry i towarzyszenie komisarzowi Forstowi podczas kolejnego trudnego śledztwa, sięgnij po najnowszą powieść Remigiusza Mroza „Przepaść” i pozwól się wciągnąć tej historii.

Źródło opisu i okładki: empik.pl