„Ojciec 44”

ojciec-44-Jerzy Ciszewski „Ojciec 44”

Odkryj niebezpieczny świat walczącej Warszawy.

Jerzy Ciszewski, pseudonim „Motz”, był jedną z najbardziej znanych i barwnych postaci walczących w powstaniu warszawskim. „Ojciec ‘44” to napisana soczystym językiem powieść sensacyjna, która z każdą stroną coraz bardziej wciąga czytelnika w bezlitosny i okrutny świat drugiej wojny światowej.

Powstanie nie zostało tu ukazane w sposób jednowymiarowy. Autor, syn głównego bohatera, opisał je raczej jako działanie pełne nadziei, od którego nie ma odwrotu, podjęte mimo świadomości, że nie może zakończyć się sukcesem.

Od wydawcy:

Młody, niepokorny Jurek pełen jest wątpliwości, czy decyzja o wznieceniu powstania była słuszna. Postanawia jednak dołączyć do walki z okupantem. Targany wewnętrznymi konfliktami mierzy się z najpotężniejszym wrogiem – umierającą nadzieją. Historię młodego bojownika opowiada jego syn i imiennik – Jerzy Ciszewski. Jak przyznaje autor, książkę napisał przede wszystkim dla młodszych pokoleń.

„Ojciec ’44” to opowieść niezwykle plastyczna, niekiedy brutalna. To także próba zrozumienia ludzi, którzy wzięli udział w Powstaniu Warszawskim. Wartka akcja nie pozwala oderwać się od książki nawet na chwilę.

Źródło opisu i okładki: www.empik.pl