„Milczący zamek” Morton Kate

­
Wspaniały romans z elementami powieści gotyckiej i mnóstwem dramatycznych tajemnic. 

Teraz w eleganckim wydaniu w twardej oprawie z obwolutą i złoceniami. 

Zagubiony list

Wszystko zaczyna się od dostarczonego po pięćdziesięciu latach listu, który w pewne niedzielne popołudnie trafia w ręce Edith Burchill, młodej redaktorki, i jej matki. Adres zwrotny: Zamek Mildehurst, nadawca: Juniper Blythe. Edie wyrusza w podróż do hrabstwa Kent, do zamku, w którym jej matka, ewakuowana razem z innymi dziećmi w 1939 roku z Londynu, spędziła półtora roku.

Trzy siostry

Zamek Mildehurst należał niegdyś do słynnego Raymonda Blythe’a, autora baśniowej opowieści o Człowieku z Błota, ulubionej książki z dzieciństwa Edie. Teraz mieszkają w nim trzy córki Blythe’a: bliźniaczki Percy i Saffy oraz Juniper. Starsze siostry większą część dorosłego życia poświęciły opiece nad Juniper, która po tajemniczym zniknięciu narzeczonego w 1941 roku popadła w szaleństwo.

Milczący zamek

Tymczasem Edith dostaje zaskakujące zlecenie napisania wstępu do „Prawdziwej historii Człowieka z Błota” i wyjaśnienia zagadkowej genezy utworu. W starych murach zamku stara się odszukać ślad dzieciństwa swojej matki i wkrótce odkrywa, że posiadłość kryje niejedną tajemnicę, która od dawna czeka, by ktoś wydobył ją z cienia…

„Fascynujący romantyczny thriller. Ta powieść oszołomi czytelników!”
„Publishers Weekly”

„Morton drobiazgowo opisuje świat rodzinnych sekretów i zdrad.”
„People”

„Świeża i trzymająca w napięciu gotycka zagadka. Wiele smakowitych warstw zaskakujących sekretów.”
„Library Journal”

„Zrujnowany zamek, arystokratyczne bliźniaczki, obłąkana siostra i cała armia mrocznych sekretów − powieść Kate Morton nie może nie oczarować czytelnika.”
„Marie Claire”, Wielka Brytania

Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Źródło opisu i okładki: empik.pl