„Kuba”

kuba-bJakub Błaszczykowski, Małgorzata Domagalik „Kuba”

Autobiografia wielkiej gwiazdy światowego futbolu!

Obarczony brzemieniem niewyobrażalnej tragedii z dzieciństwa, dotąd niechętnie i bardzo rzadko mówił o swojej przeszłości. Teraz po raz pierwszy przerywa milczenie i w przejmująco szczerych rozmowach opowiada dziennikarce Małgorzacie Domagalik o sobie, o trudnym dzieciństwie, o tragicznej śmierci matki, o buncie dorastania i  mozolnym pokonywaniu demonów z przeszłości. Dzieli się przemyśleniami, jak radzić sobie z przeciwnościami losu, pokonywaniem stereotypów, jak nie zgubić siebie w świecie mediów oraz o blaskach i cieniach piłkarskiego życia.

W książce o Błaszczykowskim mówią także jego najbliżsi, przyjaciele, piłkarze z BVB, trenerzy: Smuda, Fornalik, Nawałka, Beenhakker i Jurgen Klopp.

Od wydawcy:

Kuba Błaszczykowski to jeden z najwybitniejszych polskich piłkarzy współczesnych. Jego życie to realizacja marzenia o wielkiej karierze piłkarskiej i gotowy materiał na scenariusz filmowy. Dzięki nieprzeciętnemu talentowi, imponującej pracowitości i sile charakteru nikomu nieznany chłopak z małej wsi na południu Polski w krótkim czasie wspiął się na piłkarski szczyt. Od 2007 r. zawodnik, a wkrótce gwiazda jednego z najlepszych piłkarskich klubów europejskich, Borussii Dortmund. Przez cztery lata kapitan polskiej reprezentacji. W branżowych rankingach wymieniany wśród 100 najlepszych piłkarzy na świecie. Cieszy się także ogromnym uznaniem i sympatią polskich i niemieckich kibiców.

Źródło opisu i okładki: www.empik.pl