„Kółko sie pani urwało” Galiński Jacek

Tytuł debiutanckiej książki Jacka Galińskiego jest zabawny i przewrotny. Daje on nadzieję na porządną dawkę humoru, i tak też jest – czytając powieść kryminalną pod tytułem „Kółko się pani urwało”, będziesz się dobrze bawić. Czego możesz oczekiwać po tej pozycji?

Pełna humoru komedia kryminalna

Czy kryminał może być opowiedziany w śmieszny sposób? Książka „Kółko się pani urwało” Jacek Galiński dowodzi, że taki eksperyment może się udać. Główną bohaterką powieści jest Zofia Wilońska. To starsza pani, mieszkająca w jednej z warszawskich kamienic. Pobiera ona skromną emeryturę i wspina się na wyżyny oszczędnościowych zdolności, żeby pieniędzy wystarczyło jej do końca miesiąca. Na co dzień przegląda gazetki promocyjne i wyszukuje najlepsze oferty. Wtedy bierze swój zakupowy wózek i wyrusza na łowy.

Pewnego dnia dzieje się jednak coś, co rujnuje jej spokojne życie. Po powrocie z zakupów kobieta zastaje wyłamane drzwi do mieszkania. Wewnątrz panuje nieopisany bałagan. Zniknęły wszystkie kosztowności, a galowy mundur jej zmarłego męża został okrutnie zbezczeszczony. Kto mógł się tego dopuścić?

Wyjaśnienie nie jest takie oczywiste

Sprawa włamania zostaje zgłoszona na policję, ale Zofia dowiaduje się, że szanse na znalezienie sprawcy są znikome. Nie poddaje się jednak i bierze sprawy w swoje ręce. Ma już wytypowanego podejrzanego – złośliwego sąsiada, który mieszka piętro wyżej.

Starsza pani udaje się do niego, ale to, co zastaje w jego mieszkaniu powoduje, że uginają się pod nią nogi. Martwy sąsiad, pani Zofia oskarżona o zabójstwo – co jeszcze czeka Cię w powieści „Kółko się pani urwało”? Zainteresowany? Z pewnością komedia kryminalna Jacka Galińskiego nie raz Cię zaskoczy.

Źródło opisu i okładki: empik.pl