Za nami II Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania i Rozumienia Tekstu

IMG_3010Miejska Biblioteka Publiczna w Pelplinie była organizatorem II Powiatowego Konkursu Pięknego Czytania i Rozumienia Tekstu, który odbył się 21 listopada b.r. w siedzibie biblioteki. Uczniowie ze szkół powiatu tczewskiego mogli wykazać się płynnością, poprawnością, piękną intonacją tekstów, a także łatwością przyswajania wiedzy z czytanego fragmentu utworu. W tym roku młodzież z klas III – VI szkoły podstawowej prezentowała teksty Grzegorza Kasdepki – z wykształcenia dziennikarza, z wyboru – autora wielu cieszących się powodzeniem książek dla dzieci. Grzegorz Kasdepke to także scenarzysta telewizyjny pracujący przy powstaniu scenariuszy „Ciuchci”, „Podwieczorka u Mini i Maxa”, „Budzika”, a także – przez ponad cztery lata – telenoweli „Klan”. Wielbiciel radia, twórca licznych słuchowisk radiowych. Były wieloletni redaktor naczelny magazynu „Świerszczyk”.
Konkurs składał się z dwóch części: pierwszy etap zmagań to część pisemna – uczniowie mieli za zadanie przeczytanie fragmentu książki Grzegorza Kasdepki ze zrozumieniem i odpowiedź na pytania do tego fragmentu . W tym roku etap ten okazał się trudniejszy niż w poprzednim roku. Drugi etap polegał na płynnym, pięknym przeczytaniu losowo wybranego tekstu z utworów Grzegorza Kasdepki. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało jury powołane przez organizatora.
Laureatami drugiej edycji konkursu zostali:
W I kategorii wiekowej: klasy III- IV szkoły podstawowej:
I miejsce – Aleksandra Jaczyńska (SP nr 12 w Tczewie)
II miejsce ( dwa równorzędne) – Weronika Hubner ( ZS nr 2 w Pelplinie) i Martyna Truszkowska ( ZKiW w Rudnie)
III miejsce – Kacper Grzybowski (SP Nowa Cerkiew)
W II grupie wiekowej: klasy V- VI szkoły podstawowej:
I miejsce – Julia Janicka (SP nr 12 w Tczewie)
II miejsce (dwa równorzędne): Weronika Kłopotek ( ZS nr 2 w Pelplinie) i Aleksandra Telefus (SP nr 12 w Tczewie)
III miejsce – Miłosz Chmielecki ( SP nr 12 w Tczewie)
W przygotowaniu poczęstunku dla dzieci, bibliotece pomógł Leszek Meler, właściciel piekarni „ Meler”.
Dyrektor biblioteki, pani Dorota Sakowska dziękuje wszystkim uczestnikom konkursu za udział, sponsorowi za pomoc materialną i zaprasza na trzecią edycję za rok.

Fotorelacja