Konkurs na Recenzję Książki Pomorskiej

ksiazki_pomorskie_3Napisz recenzję i wygraj nagrodę!

Jeśli interesujesz się Pomorzem – jego historią, mieszkańcami, kulturą, literaturą i in. – czytasz o nim nie tylko w czasopismach i internecie, masz 18 i więcej lat, a przede wszystkim  nie jesteś „rasowym” recenzentem, weź udział w I Konkursie na Recenzję Książki Pomorskiej, organizowanym przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Gdańsku.

Celem konkursu jest integracja  społeczności lokalnej i regionalnej wokół biblioteki, upowszechnianie  literatury regionalnej, rozwijanie czytelnictwa oraz promowanie talentów krytycznoliterackich.

Treść recenzowanych książek ma dotyczyć Pomorza Gdańskiego i Środkowego bez względu na miejsce wydania. Powinny one być wydane w tym roku lub w poprzednim (2015). Prace nie mogą przekroczyć  3600 znaków (ze spacjami), tj. dwóch stron znormalizowanego maszynopisu.

Zgłoszone na konkurs teksty powinny być opatrzone w metryczkę, stanowiącą Załącznik nr 1 do Regulaminu konkursu, umieszczonego na stronie internetowej WiMBP w Gdańsku – www.wbpg.org.pl.

Recenzje należy przesyłać do 15 lipca 2016 r. w dwóch wersjach: elektronicznej (na adres: prac_regionalna@wbpg.org.pl) i papierowej (trzy egzemplarze na adres: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku – Dział Regionalny, Targ Rakowy 5/6, 80-806 Gdańsk).

Na zwycięzców czekają nagrody finansowe: I miejsce – 500 zł, II miejsce – 350 zł, III miejsce – 200 zł. Zwycięskie i wyróżnione prace opublikowane zostaną na stronie internetowej Organizatora.

Zainteresowanych uczestnictwem w konkursie, zanim podejmą decyzję o wyborze książki,  zachęcamy do lektury umieszczanych na stronie wojewódzkiej biblioteki cokwartalnych „Nowości Regionalnych” (http://www.wbpg.org.pl/tresc/nowo%C5%9Bci-regionalne), w których prezentujemy publikacje dotyczące Pomorza.

Konkurs_na recenzje_regulamin

metryczka