Październikowe spotkanie DKK

8 października 2021 r. uczniowie SOSW w Pelplinie z klasy p. E. Wójcik spotkali się, aby porozmawiać o tym, jak wygląda jesienny krajobraz… wspaniałym pretekstem do rozmów były tym razem książki: „Jesień” M. Strzałkowskiej, „Wierszyki na cały rok szkolny dla klas 0 i I-III” Ewy Sujeckiej, „Bajki i wiersze na cztery pory roku” Laury Łącz oraz opowiadanie „Jak wygląda Pani Jesień?” Aliny Gierun.

Członkowie Klubu DKK na podstawie przeczytanych tekstów próbowali określić, jak wygląda Pani Jesień… zgodnie z bohaterami opowiadań stwierdzili, iż jest dobra, każdemu pomaga zbierać zapasy, maluje liście, zrzuca owoce z drzew… ale jak wygląda…?

Klubowicze postanowili stworzyć portret Pani Jesieni. Z przyniesionych kolorowych jesiennych liści, wrzosów, kasztanów, żołędzi i orzechów zaprojektowali przepiękną suknię Pani Jesieni. Efekt jest imponujący! Zapraszamy do świetlicy szkolnej, aby go podziwiać.;-)  A Wy, jak myślicie…? Jak wygląda Pani Jesień?’-) Czy podobnie, jak ją sobie wyobrazili nasi Klubowicze?

Joanna Jendruszewska
Iwona Słowikowska