Kolejne spotkanie DKK

W  środę, 24 listopada, odbyło się spotkanie Klubu DKK. Uczniowie z klasy p. A. Głębockiej oraz p. A. German wysłuchali uważnie opowiadania „Anielski Uśmiech” z książki „Anielskie opowieści na dobranoc” p. Doroty Kozioł. Była to wzruszająca opowieść o Błękitnym Aniele, który smucił się, ponieważ nie potrafił pocieszyć swojego podopiecznego – Adasia, po stracie ulubionego psa Łatka. Udało mu się tego dokonać dopiero, kiedy nakłonił tatę chłopca do zabrania do domu porzuconego pieska. Kiedy Adaś zobaczył słodkiego szczeniaka, od razu przestał płakać  i wrócił mu uśmiech na twarzy.

Razem z naszymi młodymi Klubowiczami stwierdziliśmy, że każdy z nas może być takim aniołem dla innych. Wystarczy mieć oczy szeroko otwarte, chcieć dobra dla drugiej osoby i mieć serce chętne do dzielenia się. A czasami wystarczy naprawdę niewiele… szczery uśmiech, miłe słowo, podzielenie się czymś, propozycja pomocy…

Na zakończenie zajęć każdy uczestnik spotkania wykonał ANIOŁA ŻYCZLIWOŚCI, którego miał podarować osobie, która, jego zdaniem, będzie go dzisiaj potrzebowała… Powstały naprawdę piękne, pełne serca i zaangażowania prace!

Warto pomagać… bo „dobro to jedyna rzecz, która się mnoży, kiedy się ją dzieli”…;-)

Iwona Słowikowska