„Z książką na start”

Miło nam poinformować, że Miejska Biblioteka Publiczna im. Księdza Bernarda Sychty w Pelplinie dołączyła do projektu „Z książką na start” organizowanej przez Fundację Metropolia Dzieci.
Projekt „Z książką na start” jest skierowany do dzieci w wieku od 0 do 6 lat i ma na celu promocję czytelnictwa oraz zaproszenie Rodziców do spędzenia czasu wspólnego z dzieckiem – w doborowym towarzystwie książki.
Zachęcamy rodziców i dzieci do odwiedzenia biblioteki, gdzie Mały Czytelnik, otrzyma Pakiet Startowy, a w nim Paszport Biblioteczny oraz książkę dopasowaną do jego wieku i zainteresowań – w prezencie. Na dobry start!
W Paszporcie Mały Czytelnik będzie zbierał pieczątki za każdą wizytę zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, a po uzbieraniu 10 pieczątek otrzyma imienny dyplom potwierdzający jego czytelnicze zainteresowania. To świetna motywacja dla dzieci.
Gorąco zachęcamy Rodziców i ich dzieci do wzięcia udziału w projekcie „Z książką na start”. Biblioteki to naprawdę wspaniałe miejsca, gdzie można spędzić czas wspólnie z dzieckiem. Jednak przede wszystkim zachęcamy do wspólnego, głośnego czytania książek.
Warto pamiętać, że MIŁOŚĆ DO KSIĄŻEK JEST PREZENTEM NA CAŁE ŻYCIE.