XVIII TYDZIEŃ BIBLIOTEK

Podsumowanie XVIII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek
„Znajdziesz mnie w bibliotece”

Tydzień Bibliotek rozpoczął się 8 maja i trwał do 15 maja. Nasza biblioteka świętowała Dzień Bibliotekarza wraz z dyrektorami szkół, przedszkoli i przedstawicielami UMiG Pelplin.

Cieszyliśmy się, że tyle dzieci mogło odwiedzić i zapoznać się z ideą bibliotek. Promowaliśmy naszą bibliotekę, czytelnictwo, książki oraz usługi, które prowadzimy.

Odwiedziła nas grupa Pszczółki, która w imieniu całego przedszkola „Jedyneczka” wręczyła piękny bukiet kwiatów. Klasa – IB ze szkoły nr 1 w Pelplinie po raz pierwszy była w bibliotece. Podczas lekcji bibliotecznej rozdano im karty zapisu, które już następnego dnia przynieśli wypełnione.

My też zostaliśmy zaproszeni w Pelplinie do przedszkola nr 2. Pani dyrektor Dorota Sakowska z książkami spotkała się ze wszystkimi przedszkolnymi grupami. Były to rozmowy dotyczące książki, biblioteki i promocji czytelnictwa.

Odbyło się też rozstrzygnięcie gminnego konkursu plastycznego pod hasłem „Moja zakładka do książki”. Wyróżnienia otrzymali: Maks Paruch, Zosia Gruba oraz Ilona Mańkowska. Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie otrzymały nagrody książkowe. Zakładki laureatów jako nagroda zostały wydrukowane w Wydawnictwie  Bernardinum i są dostępne w Miejskiej Bibliotece Publicznej.

Dziękujemy wszystkim za udział w Tygodniu Bibliotek!