Tydzień Biblioteka 2017

W Tygodniu Bibliotek, który w tym roku odbywa się pod hasłem Biblioteka! Oczywiście ! 9 maja 2017 roku nagrodziliśmy dzieci, które wzięły udział w konkursie plastycznym organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Pelplinie. Wpłynęło 85 prac. Konkurs odbył się w trzech kategoriach wiekowych. Dzieci miały za zadanie wykonać różną techniką ilustrację do książek napisach przez Wojciecha Widłaka, Roksanę Jędrzejewską – Wróbel, Zofię Stanecką, Ryszarda Grońskiego i Marię Ewę Letki. Gościem specjalnym naszej uroczystości była pani Agnieszka Żelewska, ilustratorka książek dla dzieci.
Po wręczeniu nagród dzieci wzięły udział w warsztatach plastycznych, które przeprowadziła pani Żelewska. Dzieci z ochotą i entuzjazmem przystąpiły do pracy. Efekty ich pracy możecie Państwo zobaczyć.

Wyniki konkursu:

Kategoria 3-5 latki
I miejsce: Trzcińska Laura – Przedszkole nr 2 w Pelplinie, Mielińska Olga – Przedszkole nr 2 w Pelplinie, Wołoszyk Laura – Przedszkole nr 2 w Pelplinie.
II miejsce: Czajka Joanna – Przedszkole w Rajkowach; Gruszczyńska Wiktoria – Przedszkole w Rajkowach; Toporowski Kornel – Przedszkole „Jedyneczka” w Pelplinie.
III miejsce: Janik Natasza – Przedszkole „Jedyneczka” w Pelplinie; Smugaj Szymon – Przedszkole nr 2 w Pelplinie.
Wyróżnienie: Ałaszewska Oliwia – Przedszkole „Jedyneczka” w Pelplinie.

Kategoria 6 latki – kl. I
I miejsce: Górski Brajan – Szkoła Podstawowa w Rajkowach; Truty Martyna – Przedszkole nr 2 w Pelplinie, Grenz Natalia – Przedszkole nr 2 w Pelplinie,
II miejsce: Gregorkiewicz Zuzanna – Przedszkole „Jedyneczka” w Pelplinie; Wachowska Katarzyna – Szkoła Podstawowa w Rajkowach; Dunajska Maria – Szkoła Podstawowa w Rajkowach.
III miejsce: Szczygieł Piotr – Szkoła Podstawowa w Rajkowach; Sroka Vanessa – Przedszkole „Jedyneczka” w Pelplinie; Ogonowski Radosław – Przedszkole „Jedyneczka” w Pelplinie.
Wyróżnienie: Piechowska Nadia – Przedszkole w Rajkowach.

Kategoria II – III kl.
I miejsce: Piechota Nicole – Szkoła Podstawowa nr w Pelplinie.

II miejsce: Szulc Zuzanna – Szkołą Podstawowa nr 2 w Pelplinie; Pauch Marianna – Szkoła Podstawowa nr 2 w Pelplinie.

III miejsce: Duszyńska Natalia – Szkołą Podstawowa w Rudnie.

Fotorelacja ze spotkania