Ruszyła kampania społeczna „Pierwsza Książka Mojego Dziecka”

pierwsza_ksiazka_mojego_dzieckaFundacja „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” rozpoczęła kampanię społeczną „Pierwsza Książka Mojego Dziecka”. Celem kampanii jest uświadomienie młodym rodzicom, jak ważne dla prawidłowego rozwoju emocjonalnego, językowego i umysłowego dziecka jest codzienne czytanie mu od urodzenia. W ramach kampanii do ponad 90% szpitali położniczych w całym kraju trafi w grudniu 72,5 tysiąca pakietów „Pierwsza Książka Mojego Dziecka”, które będą przekazywane bezpłatnie świeżo upieczonym mamom.

Przy wypisie ze szpitala młode mamy otrzymają bezpłatny pakiet „Pierwsza Książka Mojego Dziecka”, zawierający książkę, opracowaną przez Fundację tak, by zachęcić młodych rodziców do codziennego czytania dziecku. Znajdują się w niej informacje na temat korzyści rozwojowych z czytania i przykłady wpływu czytania na zdrowie i życie konkretnych dzieci, a także zbiór wierszy do czytania dzieciom. W skład pakietu wchodzi też płyta DVD z filmem edukacyjnym „Jak kochać dziecko?” na temat sposobów zaspokajania potrzeb emocjonalnych dzieci, a także  Kołysanki i Śpiewanki dla Najmłodszych, służące rozwojowi ich muzykalności.

Książka z pakietu „Pierwsza Książka Mojego Dziecka” jest dostępna także w postaci e-booka.

Pakiet „Pierwsza Książka Mojego Dziecka” opracowała Fundacja „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom. Projekt jest objęty Honorowym Patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i sfinansowany z Jego środków. Partnerem projektu jest Narodowe Centrum Kultury.

Szczegółowe informacje o kampanii oraz e-book w formacie pdf i epub znajdują się na stronie www.calapolskaczytadzieciom.pl/pkmd

Zobacz film promocyjny kampanii z udziałem aktorki Joanny Brodzik, ambasadorki kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”.