Narodowe Czytanie 2018 już za nami

7 września na Targowisku Miejskim w Pelplinie czytaliśmy fragmenty powieści „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego. Do wspólnego czytania zaprosiliśmy: Tomasza Czerwińskiego – pełniącego obowiązki burmistrza MiG Pelplin, Monikę Janeczek – Toporowską – aktorkę, nauczycielkę Collegium Marianum, Bogdana Wiśniewskiego – byłego dyrektora LO w Pelplinie, Ewę Brzóskę – dyrektora ZKiW w Rajkowach, Anitę Pruszyńską – nauczycielkę ZKiW w Rajkowach, Annę Sakowską – nauczycielkę SP nr 2 w Pelplinie i Rafała Deskę – dyrektora LO w Pelplinie.
Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. W kolejnych latach czytano dzieła Aleksandra Fredry, „Trylogię” Henryka Sienkiewicza, „Lalkę” Bolesława Prusa, „Quo vadis” Sienkiewicza oraz „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego.
W związku z obchodami 100 – lecia odzyskania niepodległości
grupy przedszkolne i klasy I-III wykonały stumetrowy biało – czerwony Łańcuch Niepodległościowy.
Osoby, które miały własne egzemplarze „Przedwiośnia” otrzymały okolicznościową pieczęć.
Organizatorem Narodowego Czytania w Pelplinie była Miejska Biblioteka Publiczna z partnerami: Miejskim Ośrodkiem Kultury i Specjalnym Ośrodkiem Szkolno Wychowawczy.
W akcji wzięli udział: żłobek „Lolek”, Przedszkole „Jedyneczka”, dzieci z Przedszkola w Rajkowach, Szkoła Podstawowa nr 1 i 2 w Pelplinie, Zespół Kształcenia i Wychowania w Rajkowach, Liceum Ogólnokształcące w Pelplinie, Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy w Pelplinie i Collegium Marianum w Pelplinie.
Dyrektor i pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pelplinie dziękują za udział w akcji.

Fotorelacja