3 Marca – Międzynarodowy Dzień Pisarzy i Pisarek

Grzegorz Kasdepke uwielbiany autor bestsellerowych książek dla dzieci. Bohaterowie jego książek zawojowali nie tylko domowe biblioteczki, ale i szkolne podręczniki. Bibliotekę odwiedził 4 sierpnia 2008 roku.

Autorka setek wierszy, piosenek, scenariuszy teatralnych i opowiadań dla dzieci
Wanda Maria Chotomska.
Odwiedziła bibliotekę 3 października 2008 roku.

26 października 2019 roku naszą bibliotekę odwiedził Andrzej Perepeczko. Marynarz, oficer floty handlowej, autor książek dla dzieci i młodzieży.
Całe swoje życie związał ze Szkołą Morską i morzem.
Największą popularność zyskał dzięki serii powieści dla dzieci
o przygodach Dzikiej Mrówki.

Renata Piątkowska jest znaną i cenioną autorką książek dla dzieci. Spotkanie autorskie odbyło się 12 kwietnia 2013 roku w naszej bibliotece. Podczas spotkania autorka ciekawie opowiadała o swojej twórczości literackiej, w której opisuje codzienne sytuacje swoich bohaterów – dzieci, które mają poczucie humoru i zwariowane pomysły. Opowiedziała również o swoich innych książkach, których fragmenty czytała Malwina Kożurno.

Polski autor, scenarzysta filmów i programów telewizyjnych dla dzieci. Andrzej Marek Grabowski odwiedził Miejską Bibliotekę Publiczna w Pelplinie 11 maja 2011 roku.  Autor scenariuszy filmów animowanych i piosenek w tym Witaminki, Kulfon, co z ciebie wyrośnie? oraz kilku książek.

Spotkanie autorskie z Wojciechem Widłakiem odbyło się 5 kwietnia 2017 roku w Zespole Kształcenia i Wychowania im. Henryka Sienkiewicza w Rudnie i zostało zorganizowane przez naszą bibliotekę. Pisarz tworzący książki dla dzieci, znany szczególnie dzięki serii o Panu Kuleczce. Podczas spotkania autor opowiedział m.in. o roli wyobraźni w naszym życiu, procesie tworzenia książki i skąd czerpiemy pomysły. Sympatyczna atmosfera spotkania, wspaniała zabawa oraz opowieści o „Panu Kuleczce” z pewnością na długo zostały w pamięci uczniów.

Pisarka Roksana Jędrzejewska-Wróbel odwiedziła Miejską Bibliotekę Publiczną w Pelplinie 3 razy; w latach 2008, 2016 i 2018. Znana jest z serii o Florce – sympatycznej ryjówce, która prowadzi pamiętnik, pisze listy, zapiski i opowiada w nich o wszystkim!  
Jedno ze spotkań autorskich odbyło się  8 czerwca 2018 w ramach IV Ogólnopolskiej Nocy Bibliotek.

4 października 2016 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie z Wrocławską pisarką –  Agnieszką Lingas-Łoniewską, zwaną przez swoich czytelników Dilerką Emocji.

Anna Sakowicz odwiedziła bibliotekę dwa razy: 8 października 2015 roku oraz 17 października  2019 roku.  Pisarka znana czytelnikom jako twórczyni powieści i opowiadań obyczajowych utrzymanych w ciepłym, optymistycznym tonie.

Bestsellerowa polska autorka, Magdalena Witkiewicz odwiedziła naszą bibliotekę 21 kwietnia 2016 roku. Autorka kilkunastu powieści mniej i bardziej poważnych dla dzieci i dorosłych.

Dnia 9 maja 2018 gościliśmy w Bibliotece Barbarę Gawryluk, która wręczyła dzieciom dyplomy i nagrody książkowe w VIII gminnym konkursie plastycznym pt. „Wiosenne Czytanie – Malowanie do tekstów Barbary Gawryluk”. Podczas spotkania autorka opowiadała o swoich książkach, ich bohaterach, o tym jak książki powstawały.